DPF Renovace

Životnost filtru pevných částic

Každá součástka ve vozidle má svou životnost. Stejně tak filtr pevných částic - DPF. U současných osobních automobilů se tak při správném zacházení s vozidlem životnost filtru pevných částic (DPF) pohybuje v rozmezí 150 – 200 tisíc km.
 
Na rychlost zanášení filtru pevných částic má vliv styl jízdy. Když vozidlo provozujete hlavně ve městě – časté rozjíždění, popojíždění v kolonách, rychlost do 60 km/h – nemůže filtr v těchto podmínkách efektivně spouštět regenerace.
 
Při tomto stylu jízdy se může životnost filtru pevných části zkrátit až o polovinu. Naopak, pokud jezdíte dlouhé trasy mimo město konstantně vyšší rychlostí – při zařazeném vyšším rychlostním stupni ve středních otáčkách – filtr pevných částic (DPF) má možnost pravidelně regenerovat a jeho životnost se tak prodlužuje.
 
Náš stroj je jedinou technologií na trhu, který je schopen vyčistit nejen zbytky PM10, ale také ceričitý vklad zachycený uvnitř FAP!
 
Náš stroj využívá jedinečnou technologii na trhu, která čistí všechny typy filtrů pevných částic (DPF/FAP), a to jak z osobních vozů (i Euro 6), autobusů a nákladních vozidel, katalyzátorů velkých nákladních automobilů (SCR), stejně jako mezichladiče a chladiče.
 
Náš stroj pracuje s certifikovaným čistícím systémem (certifikát TŰV NORD) na bázi kapaliny, obohacené organickými absorbenty emulzí uhlovodíků, který zajišťuje obnovu původní účinnosti DPF až o 98%, přičemž se dokáže postarat i o zbytky oleje.
 
Na rozdíl od všech ostatních způsobů regenerace, je naše technologie šetrnější vůči struktuře DPF filtru a nedochází tak k narušení a popraskání DPF jako u metod, které využívají k vypalování velmi vysoké teploty.
 
Čištění filtru DPF jiným tepelným zpracováním prochází různými fázemi, jakými jsou řezání, zahřívání a svařování. Tyto operace jsou složité a riskantní pro celistvost filtru, navíc na každou fázi je třeba použít jiný nástroj nebo stroj. Podobně ultrazvukové čištění vyžaduje použití speciální ultrazvukové nádrže a sušárny pro fáze sušení.
 
Náš stroj je unikátní v tom, že může vyčistit a vysušit filtr DPF, aniž by byla ohrožena jeho struktura, zároveň nedochází k plýtvání časem a energií.
 
Náš stroj provede test protitlakem před a po procesu čištění, což umožňuje okamžitou diagnózu filtru a kontrolu kvality čištění, jakmile je filtr vyčištěn.