DPF Renovace

Každá součástka ve vozidle má svou životnost. Stejně tak filtr pevných částic. U současných osobních automobilů se tak při správném zacházení s vozidlem životnost filtru pevných částic pohybuje v rozmezí 150 – 200 tisíc km. U dodávek a užitkových vozidel je vzhledem k častějšímu režimu jízdy mimo město životnost filtru ještě delší, řádově 200-300 tisíc kilometrů. Je to zejména díky většímu nájezdu kilometrů na jeden zátah a režimu jízdy převážně mimo město. U velkých nákladních vozidel a autobusů jsou pak díky jiné koncepci DPF kanálků nájezdy mnohem větší a přesahují 500 tisíc km. 

Náš stroj je jedinou technologií na trhu, který je schopen vyčistit nejen zbytky PM10, ale také ceričitý vklad zachycený uvnitř FAP!

Náš stroj využívá jedinečnou technologii na trhu, která čistí všechny typy filtrů pevných částic (DPF/FAP), a to jak z osobních vozů (i Euro 6), autobusů a nákladních vozidel, katalyzátorů velkých nákladních automobilů (SCR), stejně jako mezichladiče a chladiče.

Náš stroj pracuje s certifikovaným čistícím systémem (certifikát TŰV NORD) na bázi kapaliny, obohacené organickými absorbenty emulzí uhlovodíků, který zajišťuje obnovu původní účinnosti DPF až o 98%, přičemž se dokáže postarat i o zbytky oleje.

Na rozdíl od všech ostatních způsobů regenerace, je naše technologie šetrnější vůči struktuře DPF filtru a nedochází tak k narušení a popraskání DPF jako u metod, které využívají k vypalování velmi vysoké teploty.

Čištění filtru DPF jiným tepelným zpracováním prochází různými fázemi, jakými jsou řezání, zahřívání a svařování. Tyto operace jsou složité a riskantní pro celistvost filtru, navíc na každou fázi je třeba použít jiný nástroj nebo stroj. Podobně ultrazvukové čištění vyžaduje použití speciální ultrazvukové nádrže a sušárny pro fáze sušení.

Náš stroj je unikátní v tom, že může vyčistit a vysušit filtr DPF, aniž by byla ohrožena jeho struktura, zároveň nedochází k plýtvání časem a energií.

Náš stroj provede test protitlakem před a po procesu čištění, což umožňuje okamžitou diagnózu filtru a kontrolu kvality čištění, jakmile je filtr vyčištěn.