DPF Renovace

DPF znamená filtr pevných částic, filtr, který je určen k odstranění pevných částic hmoty nebo sazí z výfukových plynů vznětového motoru, ale na rozdíl od technologií FAP, nepoužívá aditiva během regenerace.

DPF pracuje při vyšší teplotě, 600-650 ° C, za použití řady post-injekcí paliva.

Na stěnách filtru jsou některé vzácné kovy, které působí jako katalyzátory pro usnadnění celého procesu. Je důležité si uvědomit,  že v průběhu post-injekce část paliva klouže po stěnách válce a vlévá se do olejové vany, kontaminují ji a ohrožují fungování motoru: například může prasknout turbo.

Náš stroj je jediný, který je schopen vyčistit zbytky PM10 a jediný odstranit také olejové zbytky v DPF a v katalyzátoru SCR!

Náš stroj využívá jedinečnou technologii na trhu, která čistí všechny typy filtrů pevných částic (DPF/FAP), a to jak z osobních vozů (i Euro 6), autobusů a nákladních vozidel, katalyzátorů velkých nákladních automobilů (SCR), stejně jako mezichladiče a chladiče.

Náš stroj pracuje s certifikovaným čistícím systémem (certifikát TŰV NORD) na bázi kapaliny, obohacené organickými absorbenty emulzí uhlovodíků, který zajišťuje obnovu původní účinnosti DPF až o 98%, přičemž se dokáže postarat i o zbytky oleje.

Na rozdíl od všech ostatních způsobů regenerace, je naše technologie čištění šetrnější vůči struktuře DPF filtru a nedochází tak k narušení a popraskání DPF jako u metod, které využívají k vypalování velmi vysoké teploty.

Čištění filtru (DPF) jiným tepelným zpracováním prochází různými fázemi, jakými jsou řezání, zahřívání a svařování. Tyto operace jsou složité a riskantní pro celistvost filtru, navíc na každou fázi je třeba použít jiný nástroj nebo stroj. Podobně ultrazvukové čištění vyžaduje použití speciální ultrazvukové nádrže a sušárny pro fáze sušení.

Náš stroj je unikátní v tom, že může vyčistit a vysušit filtr DPF, aniž by byla ohrožena jeho struktura, zároveň nedochází k plýtvání časem a energií.

Náš stroj provede test protitlakem před a po procesu čištění, což umožňuje okamžitou diagnózu filtru a kontrolu kvality čištění, jakmile je filtr vyčištěn.