DPF Renovace

FAP je filtr pevných částic navržený a patentovaný Citroën-Peugeot skupinou, jejíž regenerační systém se vyznačuje tím, že používá doplňkové látky, oxid ceru.

Spalování PM10 se přirozeně provádí při asi 600-650 ° C, avšak výfukové plyny dosáhnou pouze 200 ° C maximálně.  Je tedy nezbytné při vstřikování paliva zvýšit teplotu, což je okamžik, kdy oxidy ceru přichází do hry snížením zápalné teploty sazí na 450 ° C, čímž se urychluje regenerace a chrání filtr před potenciálním nebezpečným tepelným namáháním.

Je ale třeba poznamenat, že oxid ceru, který je uložen v zásobníku musí být periodicky doplňován (po každých 80-120 tisících km), usnadňuje spalování částic, ale nehoří společně s nimi, naopak sedimentuje uvnitř filtru.

Náš stroj je jedinou technologií na trhu, který je schopen vyčistit nejen zbytky PM10, ale také ceričitý vklad zachycený uvnitř FAP!

Náš stroj využívá jedinečnou technologii na trhu, která čistí všechny typy filtrů pevných částic (DPF/FAP), a to jak z osobních vozů (i Euro 6), autobusů a nákladních vozidel, katalyzátorů velkých nákladních automobilů (SCR), stejně jako mezichladiče a chladiče.

Náš stroj pracuje s certifikovaným čistícím systémem (certifikát TŰV NORD) na bázi kapaliny, obohacené organickými absorbenty emulzí uhlovodíků, který zajišťuje obnovu původní účinnosti DPF až o 98%, přičemž se dokáže postarat i o zbytky oleje.

Na rozdíl od všech ostatních způsobů regenerace, je naše technologie šetrnější vůči struktuře DPF filtru a nedochází tak k narušení a popraskání DPF jako u metod, které využívají k vypalování velmi vysoké teploty.

Čištění filtru DPF jiným tepelným zpracováním prochází různými fázemi, jakými jsou řezání, zahřívání a svařování. Tyto operace jsou složité a riskantní pro celistvost filtru, navíc na každou fázi je třeba použít jiný nástroj nebo stroj. Podobně ultrazvukové čištění vyžaduje použití speciální ultrazvukové nádrže a sušárny pro fáze sušení.

Náš stroj je unikátní v tom, že může vyčistit a vysušit filtr DPF, aniž by byla ohrožena jeho struktura, zároveň nedochází k plýtvání časem a energií.

Náš stroj provede test protitlakem před a po procesu čištění, což umožňuje okamžitou diagnózu filtru a kontrolu kvality čištění, jakmile je filtr vyčištěn.